Hrajte si s dítětem interaktivně

Zabavit potomka může být v některých případech nadlidský úkol. Souhlasíte? Pokud se vám nechce vymýšlet stále nové a stále více netradiční hry pro děti, podívejte se s námi na výčet takových, které mohou být dobrou inspirací.

Klasický slovní fotbal

Osvědčená a zajímavá hra, která není jenom zábavou, ale také dokáže rozvíjet mnoho schopností u vašeho dítěte. Jistě ji velmi dobře znáte. Hrát se dá už ve dvou lidech a spořívá v tom, že hráč musí vždy vymyslet slovo na poslední písmeno, které má slovo vyřčené hráčem před ním. Pokud bude tato hra dítě bavit, je možné ji zopakovat třeba i několikrát během ne. Navíc není problém hrát ji kdekoliv, třeba i během cesty autem.

Kdo, nebo co jsem?

Také poměrně oblíbená hra, která může být hrána i s menšími dětmi, pokud jsou správně zvolena pravidla. Jeden si myslí, že je určitá osoba, nebo to může být třeba zvíře – u nejmenších ideální volba. Ostatní hráči pokládají otázky, na které lze odpovědět jenom ANO, nebo NE. Také ideální zábava třeba na delší cestování, nebo na jakoukoliv dobu, kdy se dítě začíná nudit.

Tichá pošta

Velmi zábavná hra, která se dobře hodí třeba na různé oslavy, kde je větší počet dětí, ale i dospělých, kteří se mohou zapojit také. Jak se hraje? První si vymyslí větu, nebo několik vět. Pošeptá ji dále a takto se postupuje až k poslednímu hráči. Ten řekne, co slyšel. Zdá se vám to jednoduché? Uvidíte, kolik zábavy si užijete.

Jméno, město, zvíře, věc

Stačí jenom tužka a papír, vytvoření sloupečků a může se hrát. Vybraný hráč v duchu říká abecedu a ostatní ho zastaví. Na dané písmeno jsou následně všichni povinni napsat jméno, město, zvíře a věc. Za každé unikátní slovo, které nemá nikdo jiný, dostává daný hráč bod. Vítězí pochopitelně ten hráč, který daných bodů posbírá největší množství. I toto je osvědčená zábava, a to v rámci rodiny, ale i v rámci party přátel.

Publikováno: 11. 10. 2017

Kategorie: Hry a hračky

Autor: Romana Doležalová