Kam s dětmi vyrazit v zimě

Nemusí být vždy jednoduché vymyslet aktivitu určenou pro zimní období, kdy je mráz a sníh. Přesto osvědčené možnosti, kam na výlet s dětmi v zimě, mohou existovat. Dejte na několik dobrých tipů, kam můžete děti vzít i vy.

Klasická lyžařská střediska

Ta už dávno nejsou zaměřena jenom na dospělé lyžaře. Postupně si začínají uvědomovat, že rodinná klientela jezdí stále častěji. A tomu jsou přizpůsobovány různé služby. Příkladem jsou vyčleněná místa určená pro lyžování nejmenších. Jsou zde různé překážky a další prvky, které tuto aktivitu udělají zábavnější. Tato volba se hodí i pro děti, které lyžovat neumí, jelikož je možné svěřit je do péče lyžařské školy, kde se jim bude věnovat zkušený instruktor.

Snowtubing

Celkem zajímavá aktivita, kterou si zaručeně oblíbí nejenom dítě, ale také všichni dospělí. Pokud chcete obyčejné a běžné sáňkování povýšit na novou úroveň, rozhodně vás a vaše děti snowtubing nezklame. A kam vyrazit? Do areálu, kde je k dispozici, včetně bezpečné tratě. Pokud nevíte, o co přesně se jedná, tak jde o jízdu sněhovým korytem na nafouknutém gumovém kruhu. Dokonalá zábava, kterou budou děti milovat.

Aquapark

Vyhledáváte během léta klasické plovárny a venkovní bazény? Je to pochopitelné. A tak je to právě zima, kdy přijdou vhod varianty v podobě aqvaparků. Děti si zde užijí mnoho legrace, a to hlavně díky jízdě na mnoha skluzavkách a tobogánech. Po České republice existuje několik velkých Aquaparků, které můžete najít třeba v Praze, nebo v Liberci. Když chcete trávit zimní čas v teple, je to jasná volba i pro vás.

Dětská zábavní centra

Během zimy jsou klasická venkovní dětská hřiště pochopitelně uzavřena. Pokud už má vaše dítko dost stavění sněhuláků, nebo běžného sáňkování, potom ho vezměte do některého z dětských zábavných center. Najdete je ve větších městech a nabídnou ohromné množství zábavy, které mnohdy předčí i řadu letních aktivit.

Publikováno: 07. 11. 2017

Kategorie: Výlety a cestování s dětmi

Autor: Romana Doležalová