Poradna: Mamí, já chci kotě!

Chce vaše děťátko domácího mazlíčka? A vybralo si zrovna kočičku? Pokud vám z toho vstávají vlasy na hlavě, jistě oceníte několik rad, jak to zvládnout. A uvidíte, že to nemusí být zase až tak nemožné.

Zkuste mu to rozmluvit

To by měla být první věc, na kterou je nutné se zaměřit. Nejenom, že mu budete pořízení kotěte rozmlouvat, ale je vhodné zamyslet se nad vhodnou alternativou domácího mazlíčka. Ideální je takových, který může být v kleci. Příkladem je morče nebo křeček. Pokud by chtělo vaše dítko přímo zvířátko hlavně na mazlení, jsou velmi osvědčení zakrslí králíci. A co když neustoupí?

Kupte kotě, které je vychované

Když se rozhodnete pro pořízení kočičky, jistě s ní chcete mít na začátku co nejméně starostí. Proto doporučíme vzít takové koťátko, které je již vychované. Tím máme na mysli, že je již naučené chodit na záchod. Nemusíte se tak obávat loužiček, jelikož bude vědět, kam si zajít. Díky moderním produktům určených do kočičího záchodu se navíc není nutné obávat ani zvýšeného zápachu. Ten bude celkem efektivně eliminován.

Chraňte vybavení svého bytu

Máte obavy z vybavení vašeho bytu a myslíte na jeho ochranu? Pamatujte, že ho přímo ochránit nejde. Když však koťátku nabídnete jinou zábavu, nebude si ho všímat. Základem jsou různé větší škrabadla, která nabídnou i místo k odpočinku. Stejně tak nezapomínejte ani na dostatek kočičích hraček, které pořídíte v každém zvířecím obchodě.

Učte dítě jeho povinnostem

Mít kotě a následně dospělou kočku není spojeno jenom s tím, že si s ní bude hrát a že se s ní bude mazlit. Je to spojeno také s nutností péče. Ukažte mu jeho povinnosti, které bude muset dodržovat. O jaké se jedná? Je to primárně doplňování jídla a pití. Také nezapomínejte na povinnosti spojené s čištěním kočičího záchodu. I díky tomu dokážete výrazně zlepšit mnohé základní návyky a povinnosti syna, nebo dcery.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Romana Doležalová