Nechte se inspirovat našimi tipy na nákup dětského školního nábytku. Škola už klepe na dveře

Chcete oslavit vstup do nového školního roku zbrusu novým dětským pokojíčkem? Právě nastává čas jej začít plánovat, abyste do září vše stihli. V první řadě se zaměřte na styl nábytku, který chcete pořídit. Zvážit byste měli také všechna bezpečnostní rizika, která v pokojíčku na vaše nejmenší mohou číhat. Co při nákupu nového dětského pokojíčku nepodcenit?

Přizpůsobte nábytek růstu vašich dětí

Děti rostou a vyvíjejí se neskutečně rychle. Než se nadějete, je z malého miminka mladý pán či slečna na prahu dospělosti. Stejnou rychlostí jakou děti rostou, se mění také jejich vkus. Malému miminku sice příliš nezáleží na tom, jak má vybavený pokojíček, školák už k němu ale bude mít své výhrady. Také výběr dětského školního nábytku je tím nejsložitějším. Školák potřebuje nejen kvalitní postel s matrací, ale také psací stůl a nejlépe rostoucí židli, kterou bude možno přizpůsobovat jeho potřebám. I dětská židle bývá často doplněna o kolečka, díky kterým může jezdit po podlaze. Nezapomeňte pod ní nainstalovat ochrannou podložku podlahy, která ji chrání před zničením a černými skvrnami od koleček. Je jedno, zda má dítě v pokojíčku koberec anebo vinylovou podlahu, ochránit potřebuje každý druh povrchu.

Co když recyklujete starý nábytek

Každý samozřejmě nemá na to kupovat svému dítěti každý rok nový nábytek do dětského pokoje. I přesto mu můžete připravit překvapení. Zkuste starý nábytek alespoň nově natřít anebo použít nápadité tapety. Ke skříním můžete přidělat nové úchyty a nové praktické poličky a dětské dekorace vyjdou také na pár korun. Nemusíte být zrovna bohatí na to, abyste svému dítěti mohli dopřát vše, po čem touží. Nezapomeňte ale i při recyklaci starého nábytku dodržovat bezpečnostní pravidla pro dětské vybavení. K nátěrům používejte výhradně ekologické barvy neobsahující olovo, chystáte-li se lepit tapety, ujistěte se, že lepidlo je také zdravotně nezávadné. Tip: Krásné dekorace najdete například mezi obrazy s květinami. Namalovat si je můžete sami - podle čísel!

Nezapomeňte na lůžkoviny

Měkké polštáře, hřející podušky a sedací vaky, ale i peřinka s motivem oblíbeného dětského seriálu, to všechno jsou součásti vybavení dětského pokojíčku, které jej činí útulnějším a dětem zajistí prostor pro odpočinek. Dokonce i starší děti navíc ocení v pokojíčku množství plyšáků, k nimž se budou moci přitulit v noci anebo během odpoledního odpočinku. Představte si, co by vám udělalo radost, pokud byste byli ve věku vašich dětí a dopřejte jim to. Ještě předtím než ale něco nakoupíte, to s nimi pečlivě zkonzultujte.

Publikováno: 07. 08. 2021

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Romana Doležalová