Skupinové hry pro více dětí

Jak zabavit větší skupinku dětí? Ideálně pomocí vhodně zvolené společenské hry. Chcete znát tipy na ty, které zaujmou, pobaví a jsou celkově nenáročné? Podívejte se na přehled několika oblíbených variant.

Bludiště

Jednoduchá hra, v rámci které můžete zabavit děti i na velmi dlouhou dobu. Na internetu lze najít mnoho různých variant klasického bludiště. Ty stačí následně vytisknout a rozdat dětem. Postup spojený se hrou je celkem jednoduchý. Stačí odstartovat a čekat, které dítě jako první najde tu pravou cestu. Můžete tak vytvořit i bodované pořadí a takto soutěžit celkem dlouhou dobu. A to i s možností odměn pro děti.

Šarády

Nejenom u dospělých, ale i u dětí rozhodně nešlápnete vedle. Šarády jsou poměrně vyhledávané společenské hry. Hraje se na týmy, které mohou být složené ze dvou dětí, nebo dítěte a dospělého. A princip hry? Jeden vždy něco předvádí, pochopitelně pomocí pantomimy, zatímco druhý z týmu se snaží uhádnout co. Pokud chcete tuto oblíbenou hru ještě rozšířit, pořiďte si oblíbenou hru Activity, která nabídne několik dalších možností.

Černý Petr

Známá a celkem jednoduchá karetní hra, kterou se snadno naučí i menší děti. Postup projdete rychle a poté už není problém si zahrát. Vítěz hry není, ale je vždy jedna osoba, která prohraje. Je to ta, která bude mít na samotném konci hry Černého Petra. I toto je hrou, která dokáže děti zabavit na dlouhou dobu.

Co se změnilo

O co jde v této hře? Jednoduše o to, že jedno dítko odejde za dveře a ostatní v místnosti něco změní. Následně dají pokyn k navrácení. Úkolem daného dítěte, které bylo za dveřmi je pochopitelně zjistit, co se v místnosti změnilo. Ostatní hráči mu mohou v případě potřeby napovídat, a to ideálně osvědčeným samá voda – přihořívá. Hlavní je, aby se hráči během hry vystřídali tak, že za dveře půjde a následně bude hledat každý ze skupiny.

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Hry a hračky

Autor: Romana