V hledáčku mateřská školka. Praha má výběr největší

Výběr předškolního zařízení je v dnešní době větším oříškem, než se na první pohled může zdát. Státních je nedostatek, a tak rodiče často stojí před nelehkým úkolem zvaném mateřská školka. Praha je jedno z měst, které má sice štědrý výběr privátních zařízení, ovšem i s odpovídajícími cenami. Najít rozumný střed je někdy opravdu těžké.

Služby, které ve státní školce nenajdete

Zásadní rozdíl mezi státní a soukromou školkou je v ceně. Ta je bezpochyby nejzásadnějším parametrem pro většinu mladých rodin, které se snaží najít budoucí působiště svého dítěte. Nicméně za vysokými cenami se často skrývají služby, o kterých si ve státní školce můžete nechat jenom zdát. Vše začíná už počtem dětí ve třídě, kterých maximum má proti státním zařízením zhruba na polovině téměř každá soukromá mateřská školka. Praha je v počtu těchto školek nejštědřejší, má jich několik desítek. Tyto školky nabízejí rodilé mluvčí pro výuku cizího jazyka, canisterapii, hipoterapii, pobyty v přírodě, pravidelné plavání či lyžařské kurzy.

Kolik školkovné stojí?

Specializují se na sport, jazyky i umělecké činnosti. Ve vlastních jídelnách dokážou obsloužit děti s nejrůznějšími dietami. Není však nic výjimečného, že se v Praze měsíční poplatky za tyto školky šplhají až do výše 20 tisíc korun. Najdou se ovšem i předškolní zařízení, která jsou cenově dostupnější. Ač nabídka jejich služeb není tak široká, případně nespadá do základní výuky, nabízí dětem skvělé zázemí nejen v interiéru školky, ale také na vlastním hřišti.

Co se děti ve školce naučí?

Jejich pedagogický sbor tvoří kvalifikovaní učitelé a vychovatelé, často jsou jeho součástí i zdravotníci. Pro děti připravují bohatý program, který kromě vzdělávacího programu zahrnuje také bezpočet kroužků zaměřených na sport, hudbu, zpěv, výtvarní výchovu, ale také cizí jazyky, či umělecké tvoření. Ty si ovšem v případě zájmu musí rodiče připlatit. Výběr mateřské školky není často jednoduchý. Ovšem „sednout“ by měla především dítěti, proto jej klidně při obhlídce vezměte s sebou.

Publikováno: 14. 02. 2020

Kategorie: Výchova

Autor: Romana Doležalová