Předškolní věk je ideální doba na zahájení výuky angličtiny. Kde a jak?

Angličtina je dnes základním předpokladem pro kvalitní uplatnění nejen na trhu práce. Pomůže vám také z velké části v zahraničí, kdykoliv budete někam cestovat třeba na dovolenou. Možná ještě patříte ke generaci, která se k angličtině dostala až později a učení nového jazyka nemuselo být nejjednodušší. Můžete to ale výrazně usnadnit svým dětem, a to už od předškolního věku, kdy je výuka angličtiny velmi efektivní.

Předškolní děti se učí nejlépe

Dítě dokáže mnohem lépe vstřebávat informace a v neposlední řadě si takto dokáže k angličtině vybudovat už od útlého věku pozitivní vztah. Kurzy, které jsou koncipovány jako angličtina pro předškoláky, jsou vedeny zkušenými lektory, kteří přizpůsobí výuku na míru věku. Pro děti je taková výuka do budoucna velmi důležitá, protože se angličtina prakticky stane přirozenou součástí jejich života. Vnímavost dětí a schopnost učit se lze tak v tomto věku přirozeně využít.

Skupinová i individuální výuka

Učit se ale mohou samozřejmě děti v libovolném věku. Od toho jsou tady jazykové kurzy, které se soustředí na nejrůznější oblasti doplnění znalostí. Velmi oblíbené jsou kurzy, které mají jako náplň:
  • Doplnění učiva ze školy
  • Konverzaci
  • Přípravu na maturitu nebo přijímačky
https://www.youtube.com/watch?v=5EYO541GDKY Výuku lze v závislosti na zvoleném kurzu provádět jak skupinově, tak individuálně, přičemž vždy záleží na domluvě s rodiči a na zvolení optimálního způsobu výuky pro dané dítě. Je potřeba ale zdůraznit, že skupinová i individuální výuka má své někdy nenahraditelné výhody, které je vhodné kombinovat. Jazykové kurzy pro děti dnes jazykové školy připravují tak, aby co nejvíce vyšly vstříc také požadavkům rodičů, a to i vzhledem k současné nelehké době. Zvolit si můžete výuku třeba o prázdninách, určitě je potřeba zaměřit se na četnost výuky nebo vaše preference při výuce, zda třeba požadujete výuku s rodilým mluvčím.

Publikováno: 30. 11. 2021

Kategorie: Výchova

Autor: Romana Doležalová