Děti a štěně

Máte menší dítě a zároveň i domácího mazlíčka ve formě pejska? Pamatujte na několik zásad, které tito členové domácnosti při společném soužití vyžadují. Je třeba hned na začátku nastavit celý vztah správně. A jak na to?

Je třeba postupné zvykání

Když se narodí dítě, je to v domácnosti nový člen. A pejsek si na něho pochopitelně musí zvyknout. Zde máte hlavní a klíčovou funkci právě vy. Snažte se oba členy domácnosti co nejvíce sbližovat. Pejskovi jasně ukažte, že se nemá čeho bát. Dítěti zase ukažte, že je správné si pejska hladit, a jak na to. Brzy uvidíte, že si na sebe velmi dobře zvyknou a vy tak z daného soužití nemusíte mít žádné obavy.

Každý má své hračky

To může být často problém, a proto dbejte na to, aby měl jak pejsek, tak i dítě své vlastní hračky. Důvody jsou celkem jasné. Pokud dítě bere hračky, které jsou určené pro psa, může na to celkem špatně zareagovat, jelikož se cítí v lehkém ohrožení. Pokud je to naopak, může nastat situace, že pejsek dítěti hračky velmi brzy zničí. Ty jsou určené do jemné dětské ruky a ne do silných a ostrých psích zubů.

Dbejte na hygienu

Především psí chlupy mohou být velkým problémem. Jak proto, že je dítě může vdechnout, tak i proto, že se mu mohou dostávat do jídla, nebo také do úst. Jak si s celou situací co možná nejlépe poradit? Základem je kvalitní hygiena domácnosti. Tedy vysávání a vytírání, nejlépe každý den. Ideální je pochopitelně i správná strava, která pouštění srsti dokáže eliminovat.

Ideální kombinace pro společné aktivity

Když dítě povyroste, je venčení pejska velmi zajímavou aktivitou. A to nejenom v souvislosti s tím, že ho povede na vodítku. Správně vychovaný pes může dítěti aportovat, či si s ním venku jinak hrát. Skvělá možnost, jak si na chvíli odpočinout a zároveň zajistit i to, že bude mít o zábavu postaráno nejenom vaše dítko, ale zároveň také váš pejsek.

Publikováno: 17. 11. 2017

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Romana Doležalová