Tipy na nové hračky pro děti: Co na trhu je momentálně in?

Jenom málokteré dítě se obejde bez dostatku hraček. Jaké jsou hračky pro děti, které lze popsat slovy, jako originální, ale třeba i vzdělávací, nebo jedinečné a moderní? Podívejte se na přehled těch nejzajímavějších. Vybírali jsme nejlepší kousky společně s Internetovým poradcem.

Dobble

Velmi zajímavá hra posledních let. Na první pohled se jedná jenom o kulaté kartičky s různými obrázky. To však plně stačí ke dlouhodobé zábavě, kterou hra přinese. Je možné ji hrát už ve dvou hráčích. A co je cílem, vždy najít na kartičce na stole a na té ve vaší ruce stejný symbol. Zdá se vám to velmi jednoduché? Potom hru se svým dítětem doporučujeme vyzkoušet, a sami uvidíte, že pobaví i dospělého. Navíc tato hra nabídne i několik variací, které lze postupně obměňovat a tak se nebát ani jednotvárnosti.

Neocube

Pokud vám ani tento anglický název příliš neříká, buďte si také jisti, že budete zaujati tím, jaké moderní hračky pro děti dnes mohou existovat. Zde však připomeňme, že se jedná o variantu spíše pro větší děti – to z důvodu malých kuliček, kde může hrozit riziko ztráty, nebo spolknutí. A v čem jsou dané kuličky tak výjimečné? Je to tím, že jsou magnetické. A tak se dají různě spojovat, stejně jako se z nich dá vytvořit třeba celá krychle. Troufne si na ni váš potomek? Zkuste to.

Chytrá plastelína

S plastelínou, tedy s tou běžnou si vaše dítě jistě již hrálo. Jsou ale i modernější formy, které nabídnou zcela nové možnosti zábavy. Chytrá neboli inteligentní plastelína to jenom potvrzuje. Na první pohled jde skutečně o plastelínu, kterou lze tvarovat. Má však i další vlastnosti. Může třeba svítit ve tmě. Tím to ale nekončí, jelikož ji lze zajímavě trhat, nebo je možné ji při správném pohybu roztříštit na malé kousky. Když se z ní však udělá míček, je dokonale pružný. A to vše dokáže jenom jeden jediný materiál. I toto je naprosto unikátní dárek, který musíte mít.

Publikováno: 18. 10. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hry a hračky

Autor: Romana Doležalová