Učte se hrát na kytaru, využijete ji nejen během vánočních svátků!

Nejkrásnější svátky roku se blíží mílovými kroky a všichni je toužebně očekáváme. Rodina se zase sejde, vzdálené příbuzenstvo si bude vyměňovat celoroční zážitky a přítomná bude dozajista i hudba, se kterou jde všechno veseleji a lépe. Na triangl umí každý, ale zkoušeli jste někdy už zahrát pár tónů na kytaru? Že je to až moc těžké? Ale kdeže, vždyť je namístě jen trochu cviku a budete se s prsty na hmatníku cítit mnohem jistější…

Zajímavá příležitost, originální koníček pro každého

Zkuste si zahrát písničku, kterou připravili Jiří Suchý a Pavlína Filipovská, skutečné persony českého hudebního nebe. Purpura je tradičním českým hitem, jenž má před sebou ještě dlouhá desetiletí, jednoduše proto, že jeho obliba rozhodně neklesá! Možností je ale samozřejmě více a koled, které byste si mohli doma zahrát na kytaru, jsou doslova desítky a některé z nich jsou vysloveně vhodné pro začátečníky ve světě hudebních nástrojů. Přijmete tuto nevšední výzvu a potěšíte své blízké zahráním melodií, které učarují každému už ve věku předškoláků? Na kytaru se mohou naučit i vaše ratolesti, neboť nikdy není dost pozdě začít – a nikdy není dost brzy zkusit si, jestli máte ve světě hudby na své straně přirozený talent. Dětská kytara, ať už akustická nebo elektrická, nabídne spoustu zábavy a poučení. Zvláště dětem, které neustále sedí s mobilem v ruce, pak nabídne i jiné zaměstnání – a to bez elektroniky, blikajících obrazovek či bolavých prstů a šlach.

Díky online výuce odpadne stydlivost

Řadíte se mezi introverty a bojíte se s kytarou veřejně vystupovat? Nevadí, potřebujete jen získat trochu cviku. Škola kytary je připravena nejen pro začátečníky, ale i mírně pokročilé. Vyberete si kurz, který vás zajímá nebo projdete komplexním školením, po kterém budete hotovi zahrát nejeden vánoční hit svým blízkým.

Publikováno: 08. 12. 2020 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Romana Doležalová