Zvětšení úložného prostoru v dětském pokoji pomocíelegantních nápadů

Dětský pokoj

Ať se snažíte udržovat dětský pokoj čistý a uklizený sebevíc, vždycky v něm bude nepořádek. Děti s hyperaktivní myslí a kreativní povahou nemusí upřednostňovat čistotu a organizaci.

Děti tráví spoustu času, když jsou vzhůru, ve svých ložnicích. Podle článku výzkumného psychologa dr. Peggy Drexlerová, příčinou je potřeba dítěte "být sám". Je definován jako "čas, který syn nebo dcera využívá k tomu, aby se naučili, jak se sami zabavit nebo jednoduše odreagovat, bez pomoci nebo přispění rodičů, sourozenců, kamarádů nebo chůvy". To je důležitá součást osamostatnění"

Jistě to neznamená, že nemůžeme sledovat své děti, když jsou ve svých pokojích. Ve skutečnosti je moudré naučit je včas uklízet a starat se o svůj pokoj. Skvělým způsobem, jak s tímto návykem začít, je ukázat jim, jak ukládat věci na správná místa.

do dětského pokoje pro efektivní a stylové řešení úložného prostoru Nemusíte kompletně přestavovat svůj domov, abyste získali více místa pro věci svého dítěte; pouhé přidání polic do jeho ložnice může být efektivním a stylovým způsobem, jak uložit jeho věci.

Instalace polic do dětského pokoje je zcela samozřejmé rozhodnutí, ale někteří rodiče se domnívají, že děti tato úložná řešení nerady používají. Mnoho dětí totiž rádo čte knihy a bylo by pro ně přínosné, kdyby měly snadný přístup ke svým oblíbeným příběhům a knihám v uspořádané polici.

Poličky mohou být vynikajícím způsobem, jak maximalizovat úložný prostor, protože je lze umístit až ke stropu. Je však důležité zajistit, aby všechny děti v domácnosti byly ve věku, kdy chápou, jak bezpečně dosáhnout na předměty uložené nad jejich hlavou.

Využijte sedadla jako úložné prostory

Místo běžných malých židlí proč nepoužít sedáky ve tvaru krabice s vydlabaným interiérem? Některé sedačky vhodné pro děti, které jsou nyní k dostání, jsou vybaveny úložnými prostory, do kterých si mohou uložit své oblíbené předměty.

Je důležité si uvědomit, že děti by neměly používat skříně, dokud nejsou dostatečně staré na to, aby tak mohly bezpečně činit. Dětem hrozí nebezpečí poranění prstů při zabouchnutí dvířek skříněk. Jak jsme uvedli v jednom z našich předchozích článků, může se z toho stát hra, pokud to dítě pobaví.

Sloučením vytvoříte více prostoru

Představte si, že ze skříně svého dítěte uděláte pracovní prostor. HGTV radí přestavět skříň tak, aby v ní bylo místo pro stůl a židli, a získat tak v místnosti více prostoru pro jiné činnosti.

Buďte praktičtí a používejte stávající předměty

Jednoduše si pořiďte nová úložná řešení, která nabízejí funkčnost i elegantní design interiéru. Možná však již vlastníte některé předměty, které můžete použít k uložení věcí svých dětí.

Pátrejte po starých skříních, které lze použít v dětském pokoji. Můžete dokonce vzít staré knihovny a přeměnit je na horizontální úložné kontejnery na hračky.

Nepotřebujete omezovat schopnost svých dětí projevit se tím, že budete mít extrémně přísná pravidla, jak mají udržovat své ložnice. Bylo by však prospěšné začít je učit udržovat v pokoji pořádek a čistotu.

Publikováno: 07. 03. 2023

Kategorie: Praktické tipy

Autor: Romana Doležalová