Bezpečnost dětí venku a doma

Je pro vás bezpečí vašich dětí doslova to nejdůležitější? Pokud ano, jistě řešíte bezpečnost dětí doma, ale i venku. Jaké jsou hlavní postupy a osvědčené možnosti? Podívejte se s námi na základ, bez kterého se neobejdete.

Pozor na ostré rohy

V interiéru jsou všude kolem vás. Jako dospělí si toho samozřejmě nevšimnete. Když ale máte dítě, uvidíte, kolik rizik na něho číhá. Potom stačí jenom špatná rovnováha a problém je na světě. Jak mu zamezit? Pořiďte si různé ochranné prvky na rohy nábytku. Sice nárazu dítěte nezabrání, ale z daného kontaktu bude maximálně boule, nikoliv hluboká tržná rána.

Rizika existují i u zásuvek

Elektřina je dobrým sluhou, ale velmi zlým pánem. Respekt by z ní měli mít nejenom dospělí, ale je vhodné chránit také děti. Ty mohou být často zvídavé a zajímají se, co je daná věc na zdi. Neštěstí nepomohou odvrátit jenom kvalitní bytové chrániče, které jsou součástí elektroinstalace. Také nezapomínejte na různé bezpečnostní kryty zásuvek, které eliminují problémy.

Venkovní prostor by měl být oplocený

Hraje si vaše dítě venku? Potom by prostor, kde k tomu dochází, mě být oplocený. A je jedno, zda se jedná o dětské hřiště, nebo vaše zahrada. Dítě může znenadání udělat jakýkoliv pohyb, a když vběhne na silnici, je to problém. V případě plotu máte jistotu, že bude za všech okolností v bezpečí vašeho pozemku. Toto je naprostý základ.

Zkontrolujte místo, kde si hrají

I vaše zahrada se může stát velkým rizikem, pokud dostatečně nezkontrolujete celý prostor. Mohou to být třeba hřebíky na zemi, nebo čouhající z různých konstrukcí. Problémem mohou být i nedostatečně zabezpečené bazény, nebo studny. Stejně tak myslete i na technické stav všeho, kde si dítě hraje. A je jedno, zda jde o houpačku, prolézačku, nebo třeba klasický dřevěný dětský domeček. Toto všechno musí být v dobrém technickém stavu každou sezonu.

Publikováno: 25. 10. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Romana Doležalová