4 důvody, proč si dovolenou v karavanu zamilujete vy i vaše děti

Dovolená je pro spoustu rodin jednou z mála příležitostí, jak strávit alespoň několik dní pohromadě, a proto by měla stát za to od začátku až do konce. V posledních letech stále více Čechů tíhne k jejímu méně tradičnímu pojetí v podobě poněkud volnomyšlenkářsky stráveného volna v karavanu či obytném voze. Jestliže si s myšlenkou na karavan delší dobu pohráváte i vy, ale stále se nemůžete rozhodnout a vyměnit pohodlí hotelu za ubytování na čtyřech kolech, možná vás přesvědčí následující důvody.

Dovolená začíná již od prvního momentu

Zatímco klasická dovolená začíná až poté, co si vybavíte svoje věci na hotelovém pokoji, karavanisté si užívají volno v podstatě již od chvíle, kdy vyrazí na cestu. Každičký ujetý kilometr přináší něco nového a cestování jedno velké dobrodružství.

Svobodné rozhodování a netušené možnosti

Klasická dovolená je pevně daná. Milovníci karavaningu však moc dobře vědí, že jejich karavany mohou kdykoliv změnit směr a dorazit na úplně jiné místo, než bylo původně v plánu. Samozřejmě můžete zakempovat i někde v půli cesty - třeba když najdete místo, na kterém se dětem děsně moc líbí a nechce se jim dál. Proč jim neudělat radost?

Rodina je opravdu pohromadě

Když rodina vyrazí někam do hotelu, jednotliví členové se rozprchnou po areálu a každý si dělá co chce. V karavanu je tomu jinak. Všichni jsou neustále poblíž a skutečně tráví čas společně. Takto strávená dovolená má velmi pozitivní vliv na utužení rodinných vztahů.

Příroda na dosah ruky

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak často se během dovolené dostanete do přírody? V případě hotelu s wellness centrem a bazénem skutečně není moc důvodů, proč vyrazit někam ven. Během dovolené v karavanu však budete v kontaktu s přírodou non-stop. Což je skvělé, protože v dnešní době s ní děti ztrácí kontakt - a to je velká škoda. Pokud vás karavaning chytne, což je velmi pravděpodobné, jistě budete chtít za čas vlastní karavan nebo stylový obytný vůz. S ohledem na vyšší pořizovací ceny nových modelů se vyplatí navštívit bazar karavanů - pořízením staršího karavanu či obytňáku ušetříte třeba i několik set tisíc korun.

Publikováno: 09. 07. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Výlety a cestování s dětmi

Autor: Romana Doležalová

Tagy: dovolená v karavanu s dětmi | karavaning s dětmi